Dlužník otrokem věřitele

79

Vzrůstá zadluženost občanů, ale i států. Ve finančních problémech se ocitly státy jako Island, Řecko, Rumunsko, Portugalsko, Maďarsko, Ukrajina a další. Pozadu není ani ČR.

Např. ČR ještě v roce 1989 vlastnila všechny významné podniky a fungovala s vyrovnaným rozpočtem. Dvacet let poté nevlastní kromě několika podniků téměř nic a hlavně je zadlužena nepředstavitelným číslem – ke dnešnímu dni je státní dluh cca 1,5 biliónů (Jeden a půl milionu milionů).

Otázkou je, komu vlastně kdo dluží. Odpověď není zcela jednoduchá. Částečné odpovědi naleznete v článku Kde se vzala, tu se vzala finanční krize

Nepřehlédnutelným faktem je, že velké části národních dlužníků půjčuje Mezinárodní měnový fond, organizace přidružená k OSN. Otázkou je proč? A není tajemstvím, že OSN je propagátorem hnutí New Age.

Je jisté, že dluhy v těchto řádech jsou uměle vytvořené a v podstatě nesplatitelné. Zajímavou úvahu na téma najdete ZDE

Kritika systému
Zostra se do projektantů tohoto devastujícího finančního systému pustil poslanec Evropského paralamentu a skvělý řečník Nigel Farage, který na adresu vedoucích postav EP poznamenal:

„Jste skutečně nebezpeční lidé…“
„Pokud budete pokračovat v protlačování svého extrémního euronacionalismu, povede to k násilí“
„…jde tu o politickou třídu, která lidem v Evropě vnucuje svou vůli…“
„…okradáte lidi o identitu a demokracii…“

Sestřih jeho proslovů na toto téma:

Mnoho známých ekonomů a investorů predikuje, že současný systém je nestabilní a povede k další krizi. Např. George Soros.

Soros:  Evropě hrozí kolaps, odchod některé země od eura je nevyhnutelný
Eurozónu časem opustí některá ze členských zemí, myslí si slavný finančník George Soros. Evropa nemá žádný plán B, musí si přiznat, že současný systém je neudržitelný, jinak se blíží ekonomickému kolapsu, řekl.

Čí věřitelé budou jednotlivé státy nebo celá Evropské unie?

Bible říká:

  • Přísloví 22:7
    Boháč panuje nad chudáky, dlužník je věřitelovým otrokem.

Tento verš nám potvrzuje to, co již můžeme vnímat v reálu. Vliv nad ekomonikami jednotlivých států se přesouvá do rukou několika institucí potažmo jedinců, o kterých toho moc nevíme. Jisté však je, že historie se opakuje a bohatí a mocní touží po ještě větší moci a my se postupně stáváme jejich otroky.

Zní to jako konspirační teorie? Není to teorie, ale praxe. To, čeho jsem svědky, není nic nového pod sluncem. Již při stavbě Babylonské věže došlo k organizované vzpouře.
Znovu se tedy jedná o satanem podněcované a organizované sjdednocování  světa proti Hospodinu a Jeho lidu na úrovni náboženské, politické a např. ekonomické.

  • Žalmy 2:2 (B21)
    Králové světa povstali, vládcové strojí spiknutí proti Hospodinu a jeho Pomazanému:

Nejen Evropa, ale celý svět se tak ocitá daleko blíže tomu, co předpovídá Bible v knize Zjevení. Přijde moc, která bude mít možnost rozhodovat o tom, kdo bude moci nakupovat, nebo prodávat…

  • Zjevení Janovo 13:15-17 Bylo jí dáno, aby obrazu té šelmy vdechla život, takže obraz šelmy začal mluvit a nechal zabít všechny, kdo se mu neklaněli.
    Všem malým i velkým, bohatým i chudým, svobodným i otrokům nechá dát znamení na pravou ruku nebo na čelo, takže nikdo nebude moci kupovat ani prodávat, nebude-li mít to znamení – jméno šelmy nebo číslo jejího jména.

 

Předchozí článekPočasí mimo kontrolu
Další článekMike Adams: Kolaps moderního světa v plném proudu