Destrukce evropské demokracie je v poslední fázi, varoval Klaus

92

idnes.cz – 23. 9. 2012
Z Evropské unie se stává superstát kvůli pokryteckým politikům, kteří se vzdávají demokratických principů, prohlásil prezident Václav Klaus. V rozhovoru pro britský list The Sunday Telegraph varoval před destrukcí evropské demokracie.

Nové snahy o federalizaci Evropské unie, která by měla svou vlastní hlavu státu a armádu, jsou podle prezidenta „konečnou fází“ zániku demokracie a národního státu.      „Musíme se zamyslet nad tím, jak obnovit naši státní suverenitu. V rámci federace je něco takového nemožné. Evropská unie by se měla ubírat opačným směrem,“ řekl Klaus pro The Sunday Telegraph.      Mimo jiné tak reagoval na prohlášení předsedy Evropské komise Josého Manuela Barrosa, který 12. září oznámil, že v roce 2014 zveřejní návrhy na federalizaci sedmadvacítky.

„Je to poprvé, co potvrdil skutečné ambice dnešních protagonistů EU na další prohloubení evropské integrace. Lidé jako Barroso do dneška tajili své ambice před evropskou veřejností,“ prohlásil Klaus. „Bojím se, že Barroso cítí, že je nyní správný čas na to, oznámit takovýto absolutně chybný krok (…) Oni si myslí, že dokončují koncept Evropy, já se však domnívám, že ho rozbíjejí,“ dodal.
Celá zpráva na idnes.cz

Europoslanec Nigel Farage to vidí podobně. Přečtěte si článek: Nigel Farage: Vstupujeme do děsivého závěrečného dějství

Klaus a Farage jsou jedni z mála světových politiků, kteří na nebezpečí ztráty demokracie upozorňují. Měli bychom to ale dělat i my, řadoví občané.

Předchozí článekAhmadínežád opět volá po novém světovém řádu
Další článekV USA poprvé netvoří většinu obyvatelstva protestanti