Člověk se vyvinul křížením šimpanzů s prasaty, tvrdí genetik

64

Novinky.cz – 2. 12. 2013
Nad tezí, že člověk je jakýsi hybridní druh, který vznikl spojením samce prasete a samice šimpanze, by se člověk leda tak pousmál. To by ji ovšem nesměl vyřknout respektovaný americký genetik a odborník na hybridizaci zvířat Eugene McCarthy z univerzity v americké Georgii. Ten upozornil, že lidé mají mnoho společných rysů se šimpanzi, ale také velké množství odlišností od všech ostatních primátů.
Celá zpráva ZDE

Poznámka
Tato zpráva trochu připomíná jeden vtip:

Pepíček se ptá maminky: „Táta mi říkal, že pocházíme z opice, je to pravda?“ „Nevím, Pepíčku, já všechny příbuzné z tátovi strany neznám!“

Ale vážně: tato a celá řada dalších zpráv pouze dokazuje, že víra v evoluční teorii je slepá ulice. Jak se něco může vyvinout z ničeho? Velký třesk údajně zformoval vesmír, ve kterém se naše planeta země zabalila do perfektně fungující atmosféry a na této planětě se opět z ničeho objevily jednoduché formy života, poté složitější – jako např. opice a prase, ze kterých se podle odborníka McCarthyho vyvinul člověk… To chce velkou víru.

Dokonalost lidského těla, krása a jedinečné vlastnosti pozorovatelné v přírodě mohou být těžko důsledkem náhodných chaotických procesů byť by trvaly miliardy let.

Ježíš je Stvořitelem všech lidí, je to milující Bůh, který si přeje, aby ho lidé takto vnímali.

  • Izajáš 45,18 | Toto praví Hospodin, stvořitel nebe, onen Bůh, jenž vytvořil zemi, jenž ji učinil, ten, jenž ji upevnil na pilířích; nestvořil ji, aby byla pustá, vytvořil ji k obývání: „Já jsem Hospodin a jiného už není.
  • Římanům | 1,20  Jeho věčnou moc a božství, které jsou neviditelné, lze totiž od stvoření světa vidět, když lidé přemýšlejí o jeho díle, takže nemají výmluvu.
Předchozí článekEvoluce vs. Bůh
Další článekPapež: ostatní křesťanské církve nejsou pravé církve