Chybí nám něco jako císař nebo papež

65

V ranním vysílání ČT 24 ze dne 12. 8. zazněl zajímavý komentář politologa Petra Druláka.
„To, co středověk drželo pohromadě, byl císař a papež. V okamžiku, kdy tyto instituce přestaly fungovat, což bylo definitivně obdobím reformace, začínají náboženské války, které ústí do vzniku národních evropských států…
…Pokud svět nenajde něco podobného a jednotícího (něco jako papeže a císaře), tak nás čeká nestabilita…
…Na globální úrovni nic takového nemáme. Proto je situace poměrně nebezpečná…“

Celý rozhovor můžete najít na webu České televize (cca 44. minuta)

V podstatě se jedná stále o to samé – volání po světové autoritě
Lidé na politické a politologické úrovni přiznávají, že nám chybí autorita, která by uměla vyřešit problémy lidstva. Vzhledem ke globalizovanému světu se musí jednat o autoritu globálního rozsahu.

A to není vše – svět touží po novém světovém řádu a po autoritě, která bude mít řešení na vše, co lidstvo nezvládá: morálka, příroda, ekonomika apod. Je zřejmé, že žádný člověk toto nezvládne.

Proto lze kromě lidských autorit očekávat i autoritu, která bude projevovat nadpřirozené schopnosti a nebude pozemského původu. Může taková přijít?

Z Bible víme několik informací.

Jednou autoritou je a ještě více bude papežství (vysvětlení ZDE):

  • Zjevení Janovo 13:3 – 4
    Jedna z jejích hlav vypadala jako smrtelně raněná, ale ta rána se zahojila. A celá země v obdivu šla za tou šelmou;  klekali před drakem, protože dal té šelmě svou moc, a klekali také před šelmou a volali: „Kdo se může rovnat té dravé šelmě, kdo se odváží s ní bojovat?“

Další a nadpozemskou autoritou bude satan převlečený za anděla světla, neboli falešného mesiáše, který se bude snažit napodobit příchod pravého Mesiáše a bude působit mnohá znamení a zázraky. A svede mnohé.

  • Lukáš 21:8
    (Ježíš) Odpověděl: „Mějte se na pozoru, abyste se nedali svést. Neboť mnozí přijdou v mém jménu a budou říkat: `Já jsem to´ a `nastal čas´. Nechoďte za nimi.
  • 2 Korintským 11:14
    A není divu, vždyť sám satan se převléká za anděla světla;

Tyto události se však stanou krátce před duhým příchodem Krále králů a Pána pánů Ježíše Krista, který se při svém druhém příchodu země nedotkne!!!

Předchozí článekNa co Ježíš Kristus čeká?
Další článekZaměstnanec musí pracovat v sobotu i v rozporu s vírou, říká ombudsman