Časopis Time vyhlásil osobnost roku – papeže Františka

78

Novinky.cz napsaly:
Osobností roku amerického časopisu Time byl vyhlášen papež František. Časopis na svém webu napsal, že papež, který přijal jméno skromného světce, je „superhvězdou připravenou změnit místo, kde se změna měří stoletími“.
Více na Novinky.cz

Time.com napsal:
Jak procvičovat pokoru od nejvznešenějšího trůnu na zemi? Zřídka je nový hráč na světové scéně předmětem tak rychlého zájmu jako papež František. Za devět měsíců ve svém úřadu se postavil do samého středu klíčových rozhovorů naší doby: o bohatství a chudobě, spravedlnosti a právu, transparentnosti, modernosti, globalizaci, roli žen, povahy manželství, pokušení moci….
Více na Time.com

Poznámka:
Dočasné oslabení papežské moci v roce 1798 a její opětovný vzestup těsně před druhým příchodem Ježíše Krista je oznámen v biblických proroctvích. Bible o znovupovstávající moci papežství dokonce říká, že „celá země šla v obdivu“ za tou mocí.

  • Zjevení 13,3 | Jedna z jejích hlav vypadala jako smrtelně raněná, ale ta rána se zahojila. A celá země v obdivu šla za tou šelmou;

Papež jako osoba samozřejmě není šelmou. Je však představeným moci, která je za šelmu v knize Zjevení označena. Výklad šelmy ZDE.

Předchozí článekPapež: ostatní křesťanské církve nejsou pravé církve
Další článekIzrael kolabuje pod přívaly sněhu, přes sto let nic takového nepamatuje