Bude Izrael první bezhotovostní společností?

67

Izrael nedávno oznámil, že jako součást iniciativy Benjamina Netanyahu, že začne s útlumem hotovostních operací, aby „omezil aktivity černého trhu.“

Vláda tento týden jednohlasně přikročila k provedení tohoto plánu, jehož plná realizace má trvat 90 dnů. Harel Locker, který tomuto týmu šéfuje, řek:

„V Izraelské ekonomice jsou miliardy šekelů, které nejsou zdaněné, takže veřejnost si těchto peněz nijak neužije. Tato komise nalezne logické inovativní řešení jak si poradit s touto situací, a předloží ládě program nápravy.“

Hotovostní transakce se považují za největší překážku boje proti ilegálnímu černému trhu. Studie June Visa dospěla k závěru, že „Hotovost je palivem stínové ekonomiky. Je to jediný způsob jak fungovat mimo evidenci. Používáte-li hotovost, je snadnější skrýt příjem.“

Ale obhájci soukromí si dělají starosti, že tohle je jen další způsob, jímž bude stát vést spisy o soukromých občanech, kteří prostě nemusí chtít důvěřovat všem těm jejich zdrojům v bankách.

Pokud se z Izraele vytratí hotovost, jelikož si dělají starosti obhájci soukromí a občanští libertariáni, tak by to mohlo stanovit nebezpečný precedens i pro jiné národy, které by se k tomu přidaly a zakázaly soukromou držbu tvrdé měny.

Ari Simeon

Překlad: Miroslav Pavlíček, Zdroj: politicalblindspot.com, Převzato z AC24.cz.

Podobně také Israelnationalnews.com

Poznámka:
Přestože myšlenka omezení šedé ekonomiky prostřednictvím bezhotovostní společnosti je dobrá, naskýtá se i reálná hrozba absolutní kontroly nad obyvatelstvem. Bezhotovostní společnost umožní vynucování poslušnosti.

Přesně podle biblického proroctví v knize Zjevení, prostřednictvím kterého nás milující Bůh varuje před tím, co přijde na tuto zem.

  • Zjevení 13,16-17
    A nutí všechny, malé i veliké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby měli na pravé ruce nebo na čele cejch, aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména.
Předchozí článekRusko znepokojuje myšlenka skandinávských poslanců legalizovat incest
Další článekV Uruguayi pomřelo 30 tisíc ovcí, příčinou mohl být neustálý déšť