11. září 2001 – malé ohlédnutí

76

Co se stalo 11. září 2001 v USA, víme všichni. Kdo za tímto šíleným činem stojí, je předmětem mnoha diskuzí a pochybností. Bez pochyb však je, že od té doby USA podnikly řadu vojenskýchvýpadů proti několika suverénním zemím a lidé (nejen Američané) přišli o značnou část osobních svobod.

To vše ve jménu bezpečí a ochrany před terorismem. A veřejnost nediskutuje, protože má před očima 11. září.

Mnoho lidí věří oficiální verzi, která říká, že celou záležitost zorganizovala skupina teroristů, která obešla všechna bezpečnostní opatření (od letištní kontroly, až po kontrarozvědku a tajné služby), unesla několik letadel, a pak s nimi postupně narážela do několika budov v USA včetně Pentagonu, před kterým (ve kterém) se však žádné letadlo (Boeing 757) jaksi nenašlo.

Výsledkem byl mj. pád dvočat rychlostí téměř volného pádu, sutiny žhavé ještě dva měsíce po zřícení a řada dalších nejasností. Korunu všemu nasadily některé zpravodajské televize. Např. CNN odvysílala reportáž o tom, že WTC 7 se zřítila k zemi, přestože za moderátorkou zmíněná budova ještě stála. Budova WTC 7 se zhroutila až po cca 30 minutách.

Je stále více lidí, kteří tzv. verzi pro veřejnost prostě odmítají věřit z důvodu, že některé oficiální argumenty se příčí jejich rozumu. A svobodně přemýšlejících lidí je naštěstí celá řada. Od různých stavitelů, projektantů, až po ty v nejvyšší politice. Vicekancléř prezidenta republiky Petr Hájek prohlásil, že to, co jsme mohli vidět 11. září, byla největší reality show v dějinách a má pravdu. Rozhovor ZDE

Zajímavé jsou také některé datumy. Že by náhoda?

11. 9. 1991
Americký prezident George H. W. Bush pronesl významný projev O stavu Unie – poprvé v médiích oficiálně přiznal plán Nového světového řádu

11. 9. 2001
V USA nastartovalo masivní omezování osobních práv a začaly útoky na řadu suverénních zemí.

Předchozí článekNejdelší asijská řeka se záhadně zbarvila do červena
Další článekAlzheimerova choroba může být nejvážnějším následkem nekvalitní stravy